مراقبت های پس از لیپوماتیک

مراقبت های پس از لیپوماتیک :

پس از  نیاز است اشخاص یکسری نکات را رعایت نمایند ، برخی از نکاتی که پس از لیپوماتیک باید رعایت شوند علاوه بر تاثیرگذاری نتیجه عمل ،در تسریع روند بهبودی نیز تاثیر گذار هستند ،یکی از نگرانی های که پس از لاغری با لیپوماتیک رخ می دهد ترشحات خونابه ای است ، این مسئله اصلا جای نگرانی ندارد زیرا این ترشحات به دلیل سوراخ های که در حین جراحی در سطح پوست ایجاد شده اند ، می باشد،ترشحات خونابه ای معمولا تا چند روز ادامه می یابد ، اما پس از گذشت زمان و به مرور زمان برطرف می شوند .

مراقبت های پس از لیپوماتیک

درد پس از لیپوماتیک

یکی از نکاتی که اکثر بیماران بیان می کنند کی درد پس از جراحی لیپوماتیک کاهش می یابد ، در خصوص زمان درد پس ازجراحی لیپوماتیک باید بیان کرد که عوامل و فاکتورهای مختلفی در این مسئله تاثیر گذار است نظیر شرایط عمومی بیمار ، وسعت ناحیه جراحی شده و …بیمار برای کاهش درد پس از لیپوماتیک می تواند از داروهای مانند استامینوفن و سایر داروهای که پزشک تجویز نموده است ، استفاده نماید .

پوشیدن گن پس از لیپوماتیک  :

یکی از نکات مهم و ضروری که اشخاص پس از لیپوماتیک رعایت نمایند پوشیدن گن پس از لیپوماتیک است ، گن های مخصوص لیپوماتیک را شخص برای تسریع در روند بهبودی و کاهش تورم ها بپوشد ، گن های فشاری خونابه های که پس از جراحی ایجاد می شوند با سرعت بیشتری خارج می کند ، تجمع مایع کمتر در بدن بیمار سبب حاصل شدن نتیجه بهتر پس از عمل لیپوماتیک می شود .

ماساژ محل به کاهش یافتن کبودی ها کمک شایانی می کند زیرا هر چه در بدن تجمع مایعات بیشتر باشد تورم و کبودی ها پس از جراحی بیشتر می شود برای پیشگیری از این امر می توان از ماساژ کمک گرفت تا هر چه سریع تر مایعات خارج شود .

گن نباید بسیار تنگ باشد یا خیلی گشاد باشد زیرا اگر زیاد تنگ باشد خونرسانی پوست با اختلال روبرو می شود ، گن باید حالت طبیعی داشته باشد به گونه ای که تنفس شخص را با مشکل روبرو نکند .

پس از عمل لیپوماتیک بهتر است از توالت فرنگی استفاده شود ، توالت فرنگی ممکن است در اثر نشستن تغییرات فشار خون را ایجاد نماید ، بنابراین بهتر است تاجای ممکن از توالت فرنگی استفاده شود .

دکتر فرزاد فرد فوق تخصص جراحی پلاستیک در ساری به اشخاصی که لیپوماتیک را انجام می دهند توصیه می کند در هفته اول پس از عمل لیپوماتیک از نشستن ۹۰ درجه اجتناب شود ، تا حد ممکن دراز بکشید و یا لم دهید .

فعالیت های روزانه را می توان پس از ۲۴ ساعت از گذشت جراحی انجام داد اما دکتر فرزاد فرد فوق تخصص پلاستیک و جراحی زیبایی توصیه می کند تا یک ماه از انجام فعالیت های سنگین ورزشی اجتناب شود .

در ۲۴ ساعت اول بیمار پس از جراحی باید از درآوردن گن اجتناب نماید ، تا حد ممکن در ۲۴ ساعت اول بیمار استراحت مطلق داشته باشد بهتر است ، انجام ورزش های ساده نظیر پیاده روی کوتاه در روز های اول پس از جراحی لیپوماتیک توصیه می شود .

پانسمان های اولیه که پس از لیپوماتیک وجود دارد را تیم پزشکی پس از ۲۴ ساعت تعویض می نمایند .

علت اینکه سوراخ های کوچک پس از لیپوماتیک  بخیه نمی شوند جهت خارج شدن خونابه ها از طریق آنها می باشد بنابراین بیمار نباید بابت سوراخ های ایجاد شده احساس نگرانی کند زیرا پس از گذشت مدت زمان کوتاهی این سوراخ ها بسته می شود.

 جراحی بینی در مشهد

 

برچسب گذاری توسط ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =