جراحی گوش

جراحی گوش

زیبایی گوش بدون جراحی امکان پذیر است ؟ انواع جراحی گوش چیست ؟ هزینه اتوپلاستی گوش چقدر است ؟ بهترین جراح زیبایی گوش در تهران کیست ؟ عوارض جراحی گوش چیست ؟ آیا کوچک شدن گوش بدون جراحی امکان پذیر است ؟ در این مقاله به این مسائل به طور مفصل می پردازیم .

انواع جراحی گوش 

بعد از جراحی بینی ، یکی از عمل های رایج برای زیبایی جراحی زیبایی لاله گوش می باشد . در حالت طبیعی زاویه متوسط بین لاله گوش و سر وجود دارد بین 25 تا 30 درجه می باشد اگر فردی در این رنج باشد جزو افراد نرمال محسوب می شود و معمولا نیازی به جراحی نیست . اما اگر این زاویه بیشتر از 40 و 45 درجه باشد جزو گوش های برجسته می باشد . این موضوع به دو علت می باشد : عدم تشکیل آنتی هیلیس و برجستگی کونگو. البته برخی افراد دارای زاویه نرمال گوش هستند اما برای زیبایی بیشتر و حساسیت تمایل دارند با جراحی گوش ها به پشت ان بچسبد.

جراحی-گوش

جراحی-گوش

جراحی لاله گوش

این جراحی دارای انواع مختلفی می باشد ولی رایج ترین آنها کوچک کردن گوش های برجسته و بزرگ می باشد . این موضوع بخصوص در کودکان اهمیت بیشتری دارد زیرا علاوه بر تاثیر منفی که بر زیبایی کودک می گذارد از لحاظ روحی نیز مشکلاتی را ایجاد می کند . سن شروع این جراحی 6 تا 7 سالگی می باشد . اما در بسیاری از موارد والدین به انجام این جراحی رضایت نمی دهند و در بزرگسالی به درخواست خود بیمار مراجعه می کنند . این موضوع در کشور ما رایج تر می باشد .

 انحراف تیغه بینی نوعی بیماری است که مورد غفلت واقع شده است که در صورتی که شدید باشد می تواند منجر به مرگ فرد شود . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با مطب دکتر سید جواد محمدی جراح بینی شماره های 22371346-22094160 تماس بگیرید یا برای مشاهده نمونه کارها و سوال از پزشک به اینستاگرام مراجعه کنید .

نحوه جراحی لاله گوش

این جراحی ، ساده است و تنها چند برش کوچک در ناحیه پشت گوش اجاد می شود . این جراحی می تواند با بیهوشی کامل یا ناقض انجام شود . طول مدت این جراحی بیشتر از 35 دقیقه نیست . بیمار بعد از 2 ساعت از جراحی می تواند از بیمارستان ترخیص شود .

معمولا مشکلی که در این بیماران وجود دارد یکی رشد بیش از حد غضروف کف لاله گوش است و دیگری عدم تشکیل شیار میانی گوش می باشد . در این جراحیبا کوچک کردن غضروف کف لاله گوش می باشد و ایجاد شیار با استفاده از بخیه های دائمی در تشکیل لاله میانی گوش درمان صورت می گیرد .

بسیاری از بیماران تقاضا می کنند که لاله گوش به قسمت پشت گوش بچسبد و برخی افراد تقاضا می کنند که به صورت طبیعی گوش با فاصله اندکی از جمجمه قرار بگیرد . در هر دو صورت این تقاضاها قابل انجام است . البته پیشنهاد پزشک اینست که به صورت طبیعی و با فاصله کمی از جمجمه قرار بگیرد بهتر است زیرا در دراز مدت رضایت بیمار حفظ می شود .

اقدامات قبل از جراحی گوش

  • مانند تمام جراحی ها بیمار باید به پزشک مراجعه کند تا معاینه شود و از جهت غضروف و ساختار گوش بررسی های لازم انجام شود . برجستگی ، زاویه از جهت ضخامت غضروف ، پوست بیمار در ناحیه جراحی مشکل خاصی نداشته باشد .
  • آزمایشات روتین قبل از عمل بیمار انجام شود که مشکلات خاصی برای جراحی نداشته باشد .
  • عکسی از بیمار قبل از عمل انداخته می شود تا بیمار بعد از جراحی متوجه تغییرات بشود .
  • پوستی که در قدام غضروف گوش قرار دارد نازک می باشد . پوست پشت گوش دارای بافت چربی می باشد و ضخامت بهتری دارد . بنابراین برش هایی که در گوش طی جراحی داده می شود بیشتر در پشت این عضو می باشد تا مشکلی برای او ایجاد نکند .

آیا جراحی گوش درد دارد ؟

از انجائیکه این جراحی را می توان با بی حسی موضعی انجام داد جراحی دردناکی نیست و به سادگی انجام می شود . دوره نقاهت بعد از عمل کوتاه است . در صورتی که بیمار در سن پایین باشد و کنترلی برای آرام کردن او نباشد از بیهوشی استفاده می شود . در غیر اینصورت از بی حسی موضعی استفاده می شود .

روش های جراحی گوش

از نیمه قرن بیستم روشهای موستار و فورناس شایع می باشد و روش برداشتن غضروف ، کات کردن و خراش دادن غضروف باعث تضعیف غضروف می شود که در نهایت برگشت غضروف به حالت اولیه را کاهش می دهد .

مراحل جراحی گوش

  • در ابتدا به ناحیه پشت گوش مواد بی حسی تزریق می شود و چند دقیقه باید بگذرد تا این بی حسی تاثیر داشته باشد .
  • برشی یه اندازه یک میلیمیتر در کریز پشت گوش داده می شود که به صورت سرتاسری داده می شود . پوست پشت پوست که انعطاف بیشتری دارد از گوش جدا می شود .
  • 3یا 4 بخبیه های مخصوص برای ایجاد چین در پشت گوش زده می شود. که باعث به عقب رفتن گوش می شود .
  • جراحی بینی گوشتیجراحی بینی طبیعیبهترین جراح بینی طبیعی 
برچسب گذاری توسط , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + یازده =